החברה לרפואת הנקה בישראל
הזמנה ליום עיון בנושא: טיפול תרופתי בהריון ובהנקה - 21.2.23

בשנת 1991 פורסמה תסמונת ינטל (בהשראת הסרט ינטל בכיכובה של ברברה סטרייסנד, בו נאלצה להתחפש לגבר כדי ללמוד תורה) בכתב העת New England Journal of Medicine. אישה טופלה בארוע לב חריף כגבר רק אם תלונותיה דמו לזה של גבר. מרבית המחקרים אז כמו היום, אינם כוללים די נשים הן בקבוצות המחקר והן בקרב החוקרים. הכינוס המדעי הראשון בנושא בריאות נשים היה בשנת 1974 ואילו נשים בגיל הפיריון הוכללו לראשונה במחקרים קליניים רק בשנת 1997. מרבית הרפואה והמחקר מבוססים על תחלואה של גברים ללא הבנה מספקת להבדלים שבין גברים לנשים הן מבחינת אבחנה והן מבחינת טפול. 

בטיחות תרופתית בהריון והנקה, מהווה אחד הנושאים  החשובים הן לבריאות האישה והן לבריאות העובר ובהמשך לתינוק היונק. פרופ׳ תומס הייל, אחד הטוקסיקולוגים העולמיים וממקימי המרכז לבטיחות תרופתית בטקסס, ארה״ב, Infant Risk Center, מרכז המוביל במחקר השפעת תרופות רבות ובטיחותן אמר במאמר לכתב העת The New York Times בשנת 2020 “הטבע ידע איך להגן על חלב האם משאר הגוף במטרה להגן על היונק״ וכן כי ״ מרבית התרופות בטוחות לשימוש בהנקה תוך שימוש נכון ובמינון מתאים״. 

אנו שמחים לפרסם ולהמליץ בחום לאנשי מקצוע על המפגש המדעי במרכז הרפואי ״שמיר״ אשר יבחנו מיתוסים בטרטולוגיה קלינית, מחקרים שונים בהריון, הנקה, בנק החלב. כן יירבו מרכזים רפואיים אשר מקדמים את בריאות האם והילד הן תוך ייעוץ מבוסס ספרות אודות בטיחות תרופתית והן תוך מחקר והרחבת הידע הקיים.

יום העיון יתרחש ביום שלישי, 21 בפברואר 2023 במרכז הרפואי ״שמיר״. 

להרשמה - לחצו כאן

לפרטים נוספים ולהזמנה - לחצו כאן